Czy startując w konkursie internetowym można się czegoś nauczyć?

Udział w konkursach kojarzy się przeważnie z możliwością szybkiego zdobycia ciekawej nagrody lub poczucia dreszczy rywalizacji i adrenaliny. Warto jednak wiedzieć, że udział w konkursie może mieć także walory edukacyjne – i dotyczy to nie tylko konkursów dla dzieci. W jaki sposób można nauczyć się czegoś, jednocześnie bawiąc się dobrze i walcząc o atrakcyjną wygraną?

Konkursy lokalne

Zwykle konkursy lokalne nie przewidują ogromnych nagród, jednak prawdopodobieństwo wygranej jest spore – bierze w nich udział niewiele osób. Warto się jednak przyłożyć, żeby zwiększyć swoje szanse. Promowanie regionu może polegać na układaniu tekstów literackich, haseł reklamowych lub reklamie wizualnej, jednak każda z tych form wymaga zgromadzenia uprzednio pewnej niezbędnej wiedzy o opisywanym zjawisku.

Konkursy literackie

Podobne działanie mają konkursy literackie, w tym także konkursy dla dzieci. Żeby opisać zjawisko, trzeba dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej – to niezbędny element pracy nad każdą książką czy innym utworem literackim. W taki właśnie sposób konkurs dla pisarzy motywuje do uczenia się i gromadzenia pewnej wiedzy, która może przydać się później w równym stopniu, co zdobyta w konkursie nagroda.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.