Jak zrobić zwycięskie zdjęcie?

Każdy uczestnik starający się o nagrodę w konkursie zadaje sobie to pytanie. Wszyscy chcą wypaść jak najlepiej, ale sukces odniesie tylko niewielka grupa. Jak zapewnić sobie dobrą pozycję, jeśli interesują nas konkursy fotograficzne? Dziś odpowiadamy na to pytanie!

Zadbaj o jakość

Bardzo istotną kwestią, która w dużym stopniu wpływa na ocenę prac konkursowych, jest jakość nadesłanych fotografii. O ile wymagania konkursu nie określają dokładnie, że zdjęcie ma być wykonane telefonem komórkowym, postaraj się, znaleźć jak najlepszej jakości sprzęt. Nie musisz jednak od razu inwestować w najdroższą, profesjonalną lustrzankę. Zapytaj znajomych, być może posiadają dobry sprzęt? Zdjęcie nie może być rozmazane, unikaj również szumów.

Daj się ponieść fantazji

Jednak nawet najlepsze pod względem technicznym zdjęcie nie odniesie sukcesu, jeśli nie wykażesz się przy jego tworzeniu kreatywnością. Postaraj się wczuć w temat przewodni konkursu. Zastanów się, jak można go w ciekawy sposób uchwycić w obiektywie aparatu. Wyraź swoją artystyczną duszę, puść wodze wyobraźni. Wtedy możesz być pewien, że Twoja praca przypadnie do gustu jurorom i będziesz miał szansę na zajęcie wysokiej lokaty w rywalizacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.