Konkursy fotograficzne – jak obudzić kreatywność?

konkursy-fotograficzneKażdy, kto zajmuje się hobbystycznie lub zawodowo sztuką wie, jak trudno jest czasami wyjść z czasowego impasu. To te chwile, kiedy żaden pomysł nie wydaje się być dostatecznie dobry, a żaden motyw interesujący. Trudno zrobić dobre zdjęcie, gdy nie bardzo wie się, co można fotografować. Rozwiązaniem i bodźcem mogą okazać się internetowe konkursy fotograficzne.

Gotowy temat

W kryzysie twórczym warto wziąć pod uwagę start w konkursie choćby dlatego, że zwykle posiadają one z góry ustalone tematy, w obrębie których porusza się uczestnik. Pewnie zawężenie formy może pomóc w obudzeniu w sobie na nowo kreatywność, która utrzyma się nawet po zakończeniu konkursu. To także świetny pretekst by sprawdzić się w nowej technice albo tematyce, na którą do tej pory nie było czasu lub chęci. To świetny sposób, by wydobyć nowe pomysły i usunąć blokadę twórczą skutecznie i na dłuższy czas.

Ciekawe nagrody

W konkursach fotograficznych często można też wygrać atrakcyjne nagrody. To głównie dobrej jakości sprzęt lub nagrody pieniężne, które można przeznaczyć na nowy obiektyw, aparat, statyw czy ciekawą wyprawę i uzupełnienie portfolio. Dlatego też konkursy są opłacalne także z materialnego punktu widzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.