Nowocześni poeci

konkursy_internetowe00Poecie XXI wieku nie jest łatwo znaleźć grono odbiorców zainteresowanych jego twórczością. Wielu z nich po napisaniu utworu składa go do szuflady, nie licząc na zauważenie. Jeden ze sposobów na promocję nowych, nieznanych jeszcze autorów stwarzają konkursy literackie rozpowszechnione w internecie.

Szansa na sukces

Na czym polegają? Oczywiście na rywalizacji, wzięcie udziału jest równoznaczne z wysłaniem utworu literackiego na podany adres e-mail lub adres wskazany przez organizatora. Wiersz powinien być zgodny z opracowanym regulaminem i wyróżniać się spośród innych nadesłanych propozycji.

Dwie formy zmagań

Promowane w sieci zmagania poetów dzielą się na dwie formy: konkursy internetowe oraz ogólnopolskie, organizowane często przez instytucje publiczne. Różnica między nimi polega na tym, że te pierwsze odbywają się tylko za pośrednictwem internetu, a drugie jedynie promują się w medium.

Wyróżnienie z tłumu

Wygrana w obu formach generuje realne nagrody. Mogą być to zarówno wynagrodzenia rzeczowe, jak i pieniężne. Zwykle wyróżnione zostają trzy pierwsze osoby na podium. Za najwyższą gratyfikację uznaje się przedruk wiersza w pamiątkowym tomiku oraz wydanie własnego folderu wierszy w ramach nagrody głównej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.